Aktualności

“Dzieci -dzieciom. Historia w piosence” – relacja

Stowarzyszenie “Trzy Kropki” składa podziękowania Zarządowi Województwa Lubelskiego za pomoc w realizacji projektu “Dzieci -dzieciom. Historia w piosence” – promocja Województwa Lubelskiego w ramach programu “Warto być Polakiem.”
Szczególne wyrazy wdzięczności pragniemy wyrazić za objęcie Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa- Jarosława Stawiarskiego.

DZIECIĘCA FERAJNA

DZIECIĘCA FERAJNA to absolutnie niekomercyjny, edukacyjny, muzyczny projekt, powstały z potrzeby propagowania tradycji, pamięci o polskiej historii, szacunku do kompozytorów utworówz zamierzchłych, jak również współczesnych czasów skierowany głównie do dzieci i młodzieży. Ponad setka wspaniałych, śpiewających Dzieciaków z różnych rejonów Polski tworzy na scenie niesamowity klimat lecz przede wszystkim muzyczną DRUŻYNĘ PRZYJACIÓŁ.

Sprawozdanie z prac konserwatorskich przeprowadzonych przez Fundację Niepodległości na Ukrainie w 2022 roku

2022 rok to kolejny – dziesiąty z rzędu – rok działań Fundacji na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Jednym z aspektów szeroko rozumianej akcji przywracania pamięci o polskiej obecności na tym terenie było podjęcie przez nas prac konserwatorskich w stosunku do zabytków pozostających za wschodnią granicą.

LubDokument

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Trzy Kropki w ramach programu „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem tego programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego. Kolejne spotkanie w dniu 18 maja 2022 poświęcone będzie zagładzie Żydów i ratowaniu ich przez polskie rodziny.