23 marca 2018

Ludzie

ZARZĄD STOWARZYSZENIA TRZY KROPKI

PREZES ZARZĄDU – Przemysław Jaśkiewicz

 

Przemysław Jaśkiewicz (ur. 1965) absolwent historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2011 – 2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji Niepodległości a do 25 maja 2017 był członkiem zarządu. W tym okresie współtworzył i uczestniczył w realizacji ogólnopolskich projektach edukacyjnych: „2013 Rok Żołnierzy Wyklętych”(między innymi projekt muzyczny „Panny Wyklęte”, gra karciana „Bohaterowie Wyklęci”) i „Rok Żołnierzy Tułaczy”,  organizował cykliczne Retrospektywy Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Lublinie, których zasięg oddziaływania wykraczał poza zasięg województwa oraz wiele innych działań o charakterze lokalnym. Jest autorem artykułów do wydawanego przez Fundację Niepodległości pisma społeczno – historycznego „Kwarta”.

Od 2008 jest zarządzie Stowarzyszenia Budowlany Klub Sportowy w Lublinie (BKS Lublin) współtworząc strategię klubu oraz uczestnicząc w bieżących działaniach klubu (organizacja turniejów piłkarskich dla młodych piłkarzy, współtworząc stronę internetową klubu, przygotowując relacje wideo z wydarzeń klubu). W tym czasie BKS z małego podupadającego klubu stał się jednym z najlepiej szkolących młodzież klubów piłkarskich w województwie lubelskim (drugie miejsce w rankingu LZPN) docenianym również na arenie ogólnopolskiej (współpraca z klubami Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa).

Od 2016 jest członkiem Stowarzyszenia Trzy Kropki, a od 2018 jego Prezesem.

W czerwcu 2016 powołany na członka Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.

Od lutego 2017 prezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej.

Przemysław Jaśkiewicz ma również spore doświadczenie menedżerskie wynikające z pracy zawodowej. W latach 1992 – 1993 był współtwórcą i wiceprezesem komercyjnej stacji radiowej (Radio Puls w Lublinie). Od 1995 do 2018 był dyrektorem administracyjnym w firmie szkoleniowej O.K. Centrum Języków Obcych sp. z o. o.

Hobby: historia, wideofilmowanie.

Żonaty, ma dwóch synów.