100 lat stosunków polsko-japońskich

Cykl wydarzeń zatytułowany “Polska – Japonia. Sto lat doświadczeń” odbył się 22 marca 2019 w setną rocznicę nawiązania stosunków pomiędzy Polską i Japonią.

Na Wydziale Politologii odbył się panel naukowy “Międzynarodowa rola Japonii. Nowe możliwości i potencjalne wyzwania”. na którym omówiono bardzo ciekawe aspekty zarówno wewnętrzne jak i geopolityczne dotyczące roli Japonii we współczesnym świecie. Panel poprowadziła prof. Agata Ziętek z UMCS.

 

 

Panel “Polska – Japonia – dyplomacja naukowa” podczas którego uczestnicy dzielili się bardziej osobistymi wrażeniami z pobytu w Japonii. Panel poprowadziła Aneta Mojduszka.

 

 

Kolejnym punktem programu był pokaz filmu “Piłsudski Bronisław. Zesłaniec, etnograf, bohater” oraz spotkanie z reżyserem Waldemarem Czechowskim. Daniel Iwanek opowiedział o idei stworzenia w Lublinie “Japońskiego Centrum Kultury i Sztuki”. Wieczorem uczestnicy przenieśli się do Centrum Spotkania Kultur gdzie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej “Podróże/spotkania z Japonią”. Pełen wrażeń dzień zakończyły koncerty na harfie a potem na bębnach i shamizenie. Współorganizatorem było Stowarzyszenie “Trzy Kropki”

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA ZNAJDUJE SIĘ >>TUTAJ<<