Spektakl muzyczny OBSERWATOR – 9 listopada 2018

9 listopada 2018 roku, o godzinie 19:00 odbył się w Studio  im. Budki Suflera w Radiu Lublin spektakl muzyczny OBSERWATOR – w wykonaniu Studia Artystycznego im. Ziembińskich z Koszalina. Jako współorganizatorzy, cieszymy się ogromnie, że słuchaczom bardzo podobał się koncert i wspólnie mogliśmy uczcić 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Spektakl Obserwator, którego premiera odbyła się podczas XV. edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego Nadzieja w Kołobrzegu, w wykonaniu artystów Studia im. Ziembińskich z Koszalina, to ponad 20 utworów Jacka Kaczmarskiego opowiadających o długo zacieranych kartach historii Polski. Jest to spektakl muzyczny, którego autorskie aranżacje przygotowane przez Rafała Kowalewskiego włączają w przestrzeń muzyczną zarówno solistów jak i partie chóralne. Całość definiuje teatralna oprawa, za plecami wykonawców przewijają się wieloplanowe obrazy – inscenizacje. Plastyczność scen podkreśla staranny dobór scenografii i kostiumów zaprojektowanych i wykonanych z myślą o tym spektaklu. Wartość treści zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego staje się tym bardziej istotna, że dwudziestopięcioosobowy zespół składa się z wykonawców w wieku od 12 – 25 lat. Szczególny ładunek emocjonalny, jak też wnikliwa praca interpretacyjna sprawia, że młodzież znajduje się poprzez teatralną lekcję wewnątrz opisywanych wydarzeń, mogąc  w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości czynnie uczestniczyć w wartościowym upamiętnieniu.

Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy: Ewa Czapik-Kowalewska Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Rafał Kowalewski

Galeria zdjęć z wydarzenia

Link do video koncertu