Lubelska Retrospektywa NNW 2018 – 27.02.2018

W drugim dniu VI Lubelskiej Retrospektywy Festiwalu NNW gościliśmy w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Pokazany został film “Polski nie zniszczy nic na świecie” o Antonim Dołędze ps. Kulawy Antek, w reżyserii Bogny Bender-Motyki. Po filmie o ostatnich Żołnierzach Wyklętych opowiadali Bogna Bender – Motyka, Jarosław Kopiński (IPN) i Tadeusz Brzozowski z Łukowa. Anna Bajun opowiedziała o konkursie “Młodzi dla Historii” i pokazała zrobiony przez siebie film “Pilecki. Niesłuszny wyrok”. Zaprezentowane zostały również dwie etiudy filmowe zrobione przez uczniów szkoły plastycznej w ramach projektu IPN. Prezentacji dokonała p. Magdalena Śladecka.

W siedzibie lubelskiego IPN, została zorganizowana, wystawa plakatów Wojciecha Korkucia – Lublin ZaKorkowany. Wojciech Korkuć, autor plakatów, nie jest byle kim. To założyciel Ruchu Higieny Moralnej, która od lat zalepia polskie ulice plakatami, mającymi na celu… no właśnie – przywrócenie higieny moralnej. O całej wystawie, opowiada sam autor:

Wystawa plakatów Wojciecha Korkucia podczas Retrospektywy NNW

W Lublinie, w siedzibie IPN, została zorganizowana, w ramach Retrospektywy Festiwalu NNW, wystawa plakatów Wojciech Korkuć- Lublin ZaKorkowany. Wojciech Korkuć, autor plakatów, nie jest byle kim. To założyciel Ruchu Higieny Moralnej, która od lat zalepia polskie ulice plakatami, mającymi na celu… no właśnie – przywrócenie higieny moralnej.

Opublikowany przez Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci 28 lutego 2018

Wystawie ZaKorkowany Lublin, towarzyszyła projekcja filmu w reżyserii Bogdana i Grażyny Czermińskich. W panelu dyskusyjnym, oprócz twórców, znaleźli się również Jarosław Cymerman z Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza, Bernard Nowak – Lubelskie Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Piotr Jegliński – Editions Spotkania, a spotkanie poprowadził dr hab. Mirosław Szumiło IPN Warszawa.